Голът на Алекс Морено за Астън Вила отпадна срещу Евертън след ЧЕТИРИМИНУТНА проверка, тъй като Леон Бейли беше счетен за засада... докато скандиранията против VAR звучат и от двете групи фенове
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-14 | 18:52:35

Everton се бяха забавили, докато играта беше на живо, тъй като усетиха, че Бейли е в засада и очакваха, че флагът ще се вдигне, след като атаката приключи.

Вила използва главни букви и игра до съдийския сигнал, но радостите им бяха подобаващо смазани минути по-късно, когато VAR потвърди това, което Вила подозираше.

Алекс Морено си помисли, че е открил резултата за Астън Вила срещу Евертън – но четириминутна проверка на ВАР лиши радостта му

Вашият браузър не поддържа iframes.

Бейли бе изпълнил къс корнер към Дъглас Луис, който премести топката към Джон Макгин, който я върна към Бейли.

Бейли беше точно в засада, когато получи топката и я прехвърли към необозначения Морено на границата на наказателното поле, който вкара топката към вратата. p>

Играчите на Евертън незабавно се обърнаха към рефера Дейвид Кут, за да протестират.

Феновете на Вила се почувстваха огорчени, че нищо не беше дадено за предполагаемото привличане на Арнаут Данжума към Клемент Ленглет в наказателното поле.

За някои изглеждаше, че Данжума издърпа Ленглет далеч от вратата в наказателното поле, преди да падне, докато Вила игра с топката след корнера.

Експертът на Sky Sports Джейми Реднап каза на полувремето, че смята, че Ленглет фаулира Данжума и че проверката на ВАР трябваше да се задейства от сблъсъка и да приключи бързо .

Левият крак на Леон Бейли се влачеше отвъд Арнаут Данжума на изображението, показано от Sky Sports

Джейми Реднап почувства, че сблъсъкът между Данжума и Клемент Ленглет трябваше да бъде основният фокус на проверката на VAR

Той каза: „Това са три минути и 45 [секунди], които никога няма да върнем. Това можеше да стане толкова бързо. Това е фал. Защо, за бога, не гледат това? Това е фаулът, дали е в засада е почти без значение.

„Беше толкова дълго, беше толкова болезнено. Просто продължете с играта. Това също е засада.“

Морено все още изглеждаше раздразнен на полувремето, когато отборите се върнаха вътре при резултат 0-0.

Това е най-новата полемика за VAR и не е първата, която удари този уикенд.

Мениджърът на Бърнли Винсент Компани беше побеснял след проверка на VAR, според която Карлтън Морис не е фаулирал вратаря му Джеймс Трафорд, когато той отбеляза изравнителен гол в 92-ата минута.

Той каза: „Просто си мисля: вижте какво ни се случи (с решения) в Астън Вила като гост. Борнмът далеч. Нотингам Форест далеч. Какво правим? Това е шега. Шега.

„Колко пъти ще продължи да се случва? Спомняте ли си кога се случи инцидентът между Тотнъм и Ливърпул? Това се проточи със седмици. Погледнете реалността на нашата ситуация и тя няма да се проточи със седмици. Трябва да говорим.

'Той погледна вратаря, обърна се към него, погледна рефера, за да види дали ще му се размине, и нищо от играчите на Лутън празнуват. Може би е добре да имаш няколко дни почивка. Искам да се боря за този спорт. Реферът пропуска нещо, което всички виждаме, че идва от общо объркване.“

Източник: dailymail.co.uk